دانلود منجر پرسپولیس نسخه ۴.۰.۱ منتشر شد.

پرسپولیس نسخه ۴.۰.۱ منتشر شد.

در نسخه جدید:

۱- python setuptools با meson جایگزین شده. بنابراین دستورات نصب نیز تغییر کرده است. برای اطلاعات بیشتر این راهنما را مطالعه کنید. از آنجایی که بسته pyside6 در مخازن توزیع‌های آرچ‌لینوکس و فدورا موجود است، کابران این توزیع‌ها می‌توانند پرسپولیس  را به عنوان یک اپلیکیشن  pyside6 اجرا کنند. ولی توزیع‌هایی که بسته‌های قدیمی‌تری دارند می‌توانند همچنان پرسپولیس را به عنوان یک اپلیکیشن pyqt5 اجرا کنند.

۲- تعدادی از باگ‌های مهم را حل کردیم. در اینجا کامیت‌های مربوط را ببینید.

۳- ترجمه‌ها به روز شده‌اند و پرسپولیس با زبان‌های بیشتری در دسترس است. اگر تمایل دارید در ترجمه پرسپولیس ما را یاری کنید، لطفا این راهنما را مطالعه فرمایید.

۴- پرسپولیس دیگر نسخه ۳۲ بیتی برای ویندوز نخواهد داشت ولی نسخه ۶۴ بیتی موجود است. برای اطلاع از شیوه نصب پرسپولیس روی ویندوز این راهنما را مطالعه فرمایید.

۵- اگر میخواهید پرسپولیس را روی MacOSX نصب نمایید، لطفا این راهنما را مطالعه فرمایید.

لینک متن انتشار روی گیت‌هاب

با احترام

علیرضا امیرصمیمی

——————————————————-

متن انتشار نسخه قبلی:

بسیار خرسندم که خبر انتشار دانلود منجر پرسپولیس نسخه ۴.۰.۰ را اعلام کنم.

از این نسخه پرسپولیس از PyQt5 به PySide6 مهاجرت کرده و از این به بعد با PySide6 توسعه پیدا خواهد کرد ولی همچنان با PyQt5 کار می‌کند. پس اگر PySide6 هنوز در سیستم عامل شما در دسترس نیست نگران نباشید.

در این نسخه yt-dlp جایگزین youtube-dl شده و همچنان می‌توانید با دانلود منجر پرسپولیس از یوتیوب و … ویدیوهای با کیفیت بالا دانلود کنید. برای آگاهی از شیوه دانلود ویدیو با پرسپولیس به این لینک مراجعه کنید.

افزونه‌های کروم و فایرفاکس پرسپولیس همچنان در دسترس کاربران هستند. برای آشنایی با شیوه نصب و استفاده این لینک را مطالعه کنید.

پیش‌نیازهای نصب تغییراتی داشته است. برای اطلاعات بیشتر این لینک را ببینید.

سپاس ویژه از همه دوستانی که در توسعه مشارکت کردند و یا باگ‌ها را اطلاع دادند. بعضی باگ‌ها برطرف شده است. امیدوارم در آینده توسعه سریع‌تری داشته باشیم.

امیدوارم به زودی مخازن توزیع‌ها بروزرسانی شود و بسته مک و ویندوز در دسترس علاقمندان قرار بگیرد.

با احترام

علیرضا امیرصمیمی

 


برای اطلاع از شیوه نصب به این لینک مراجعه کنید.

برای باگ‌ها و مشکلات و پیشنهادات را فقط! از طریق گیت‌هاب اطلاع دهید.